יש סוגים רבים של ביטוחים, וכל פוליסה משתנה מחברה לחברה. לפעמים ההבדלים קטנים ולפעמים גדולים, במיוחד כאשר פוליסה אחת מכסה היכן שפוליסה אחרת לא מכסה. אז כדי לבדוק שיש לכם את הביטוח שאתם באמת צריכים, כדאי לבצע בדיקת ביטוחים.

 

למה כדאי לבצע בדיקה?

היבטים חשובים

על התהליך

מה ניתן לגלות?

 

מהי בדיקת ביטוחים?

 

לפעמים קורים מקרים בהם קיים כפל ביטוחים, כלומר, הביטוח הממלכתי (דרך קופת החולים) כמו ביטוח סיעודי פרטי מכסים את אותם סעיפי הביטוח. כדי להימנע ממצב של כפילות ולבדוק שפוליסת הביטוח שלכם עדיין עדכנית ומתאימה לרפורמות ולשינויים שאולי התרחשו, כדאי לבדוק פעם בכמה זמן בדיקת ביטוחים.

 

בדרך כלל אנו חותמים על ביטוח לאחר המלצה של סוכן ביטוח כלשהו, אך כדאי תמיד לעשות בדיקה שההמלצות האלו באמת תואמות את הפרופיל העכשווי שלכם. לפעמים כדאי לבצע בדיקת ביטוחים כי בסופו של דבר היא חושפת שלא קיימת התאמה בין צרכיו של המבוטח לבין הפוליסה שלו.

חשוב לומר שפוליסה שלא מתוכננת נכון לא נותנת מענה איכותי לצרכים ולרצונות של המבוטח. כמו כן, הרבה פעמים בדיקת הביטוחים שווה את ההשקעה מפני שהיא עוזרת להוביל לחיסכון בפרמיה החודשית.

בדיקת ביטוחים

 

למה כדאי לבצע בדיקת ביטוחים אחת לכמה זמן?

 

קודם כל, כדאי לבצע בדיקת ביטוחים כדי לא לשלם מחירים גבוהים מדי וכדי להוזיל את התשלום החודשי. כמו כן, לפעמים באותה חברת הביטוח קיימים ביטוחים זולים יותר כיום ממה שהיו בעבר. כדאי גם לבדוק אם קיימים כיסויים מעודכנים לפי חוקים חדשים או רפורמות בחוק. לפעמים בדיקת ביטוחים תראה לכם שמגיע לכם כיסוי רחב יותר ממה שידעתם. לפעמים כדאי לבצע בדיקת ביטוחים עבור שיפור הפוליסה או התאמתה למצב חדש, כמו למשל גיל המבוטח שהשתנה מאז רכישת הביטוח. כמו כן, כדאי לוודא שאינכם משלמים כפול עבור כיסויים שאתם מקבלים דרך ביטוח אחר.

 

בדיקת ביטוחים טובה מובילה למסקנות חשובות אודות הביטוח הנוכחי שלכם. תוכלו לבצע כל תיקון נדרש לכל ליקוי שתמצאו, למשל כיסוי חופף או עודף או אפילו כיסוי חסר. אם אתם מחפשים מידע על בדיקת ביטוחים, אתם כנראה לא יודעים מספיק על פוליסת הביטוח שלכם ואתם זקוקים למידע נוסף. חשוב לומר שבדיקת ביטוחים היא בעצם המלצה ואתם תהיו אלה שתצטרכו להחליט מה לעשות בעקבות ממצאי הבדיקה.

 

פנו אל פנסיוני מערכי ביטוח עוד היום ונשמח לעזור לכם עם בדיקת ביטוחים – בדיקת הביטוחים בודקת כמה יעיל תיק הביטוח שלכם, מאחר ולעתים קרובות חברות הביטוח גובות עבור כפל ביטוחים או כיסוי שאין לנו צורך בו. לעתים קרובות זה לא נעשה מתוך כוונות רעות אלא בגלל תהליכים שלא נעשו מתוך תכנון של יועץ פנסיוני אובייקטיבי לטווח הארוך.

 

היבטים חשובים של בדיקת ביטוחים:

 

-סקירת המטרות הפיננסיות שלכם וקביעת סדרי העדיפויות

 

-סקירת המצב הפיננסי שלכם, כולל דוח ערך הנטו, תזרים המזומנים והאנליזה של ניהול הסיכונים

 

אנליזה של קרנות הפנסיה והשוואת קופות גמל – חסכון לטווח הארוך

 

-הגדרת זמנים לבחינתה מחדש של תכנית הביטוח

 

-מטרת תהליך בדיקת הביטוחים היא למצוא כפילויות מצד אחד, ומצד שני למצוא דברים החסרים ושאותם יש להשלים, ולפעמים ניתן אפילו להוזיל את הביטוח הקיים. בבדיקת הביטוחים מבצעים גם בדיקה של התכנית הפנסיונית

 

מהו התהליך?

 

הפגישה הראשונה נועדה להיכרות ולתיאום ציפיות. בפגישה זו סוכן הביטוח אוסף את החומר שהכנתם בשבילו, הכולל את הדיווח השנתי והדיווח הרבעוני האחרונים מכל הפוליסות והקופות בכל חברות הביטוח שלכם/הפגישה השנייה, בה מציגים שני נושאים: הפירוט של הקרנות והקופות שנבדקו וסקירת המצב הביטוחי העכשווי. הפגישה השלישית – Top of Form, בה מבצעים את השינויים הדרושים

 

מה ניתן לגלות בבדיקת ביטוחים?

 

-כפילות מיותרת בביטוחים

 

ביטוח אובדן כושר עבודה בסכומים מעבר להכנסה מוצהרת

 

-ביטוח ישן בתעריף גבוה משמעותית מהתעריף הנהוג היום

 

-ביטוח חיים נמוך שלא מתאים לצרכים של המשפחה

 

-דמי ניהול גבוהים מדי שניתן להוריד

 

-מסלול השקעה שלא מתאים לרמת הסיכון שאתם מעוניינים בה

 

-קופה מדשדשת שעדיף להעביר את הכסף ממנה

 

את בדיקת הביטוחים מבצע יועץ פנסיוני או סוכן ביטוח והיא בעיקר נועדה להבטיח שהכסף שלכם ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. בדיקת הביטוחים כוללת בדיקת תשלומים לפוליסות הביטוח בכל חברות הביטוח שלכם, אם אתם בודקים ביטוח סיעודי פרטי או כל ביטוח אחר, בקרנות הפנסיה וההשתלמות שלכם ובקופות הגמל שלכם. התאמת הפוליסה למבוטחים ולצרכים שלהם ובדיקת הביטוחים תבטיח שחברת הביטוח לא עשתה טעויות בחישובי החיסכון בפוליסה של המבוטח.