ביטוח בריאות – כיסוי לאירועים רפואיים קשים שעלות טיפול פרטי בהם גבוהה מאוד ו/או משך ההמתנה לטיפול גבוה במסגרת השירות שנותנות קופות החולים ו/או שירותים שלא קיימים כלל במסגרת קופות החולים.

מדובר באירועים שלא מקבלים מענה ראוי בביטוח הממלכתי וגם לא שירותי בריאות נוספים. בנוסף לטיפול ברמה הכי גבוה בעולם (ניתן לבחור מנתחים מומחים בחו"ל), ניתן לקבל בביטוח בריאות פרטי פיצוי כספי ראוי בעת מחלה קשה או תאונה וזאת לכיסוי ההוצאות השוטפות הממשיכות לזרום, במצב כזה סביר להניח כי החולה ומשפחתו יעמדו בפני מצב כלכלי לא טוב כתוצאה ממצב הבריאות והשלכותיו, ולכן כספי הביטוח יסייעו במצב כזה ביציבות כלכלית.

ביטוח בריאות – הכיסויים החשובים והבולטים

ביטוח בריאות פרטי

1. ניתוח פרטי שמבוצע במדינה. במסגרת הביטוח ניתן לבחור את המנתח, המרדים את בית החולים וגם את המועד.

2. ניתוח פרטי שנעשה בחוץ לארץ – ביצוע ניתוח במקומות אחרים בעולם לפי הבחירה של המבוטח.

3. השתלה של איברים גם בישראל וגם בחוץ לארץ. כמו כן, ניתן לקבל טיפול מיוחד או ניתוח מיוחד בחוץ לארץ.

4. מימון של תרופות אשר לא נמצאות בסל הבריאות הממלכתי בישראל.

5. תחליף ניתוח – כיסוי למגוון סוגי טכנולוגיות הקיימות כיום בעולם המחליפות את הצורך ביצוע אופרציה של ניתוח.

6. נספח אמבולטורי – התייעצויות עם מומחים, בדיקות מתקדמות, שירותי הריון ולידה, טיפולי פיזיותרפיה ועוד.

7. נספחים שונים – "רפואה משלימה", "איבחון מהיר/ישיר","רופא מלווה/רופא אישי" ועוד.

* הביטוח הבסיסי במסגרת זו הינו ביטוח הקטסטרופות – השתלות ותרופות שלא בסל הבריאות הממלכתי.

ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי פרטי – כיסוי המעניק סכום חודשי לאדם אשר עקב בריאותו לא מסוגל לבצע פעולות באופן עצמאי ויזדקק לסיוע בשביל תפקוד בסיסי. המצב הסיעודי נקבע על ידי שש פעולות שגרתיות (A.D.L (Activities of Daily Living):

1. לקום ולשכב.

2. להתלבש ולהתפשט.

3. להתרחץ.

4. לאכול ולשתות.

5. שליטה על הסוגרים.

6. ניידות.

אדם שלא יכול לבצע 3 מתוך 6 הפעולות הנ"ל בכוחות עצמו מוגדר כסעודי.

*אדם המוגדר "תשוש נפש" (לדוגמה – חולה אלצהיימר) נחשב גם הוא לסיעודי למרות שמבחינה פיסית יכול לבצע את כל הפעולות הנ"ל בכוחות עצמו.

 

ביטוח בריאות וסיעוד

 

ביטוח מחלות קשות

כיסוי המעניק פיצוי של סכום חד פעמי בגובה סכום הביטוח שנרכש בעת גילוי מחלה קשה. פיצוי זה משולם באופן מיידי ואינו מתקזז עם זכויות האחרות המגיעות למבוטח עקב גילוי המחלה או הנסיבות למחלה. רשימת המחלות כוללת בין היתר את המחלות הבאות: סרטן, התקף לב חריף, שבץ מוחי, ניתוח מעקפי לב, גידול שפיר של המח, טרשת נפוצה, השתלת מח עצם, אי ספיקת כליות כרונית, פרקינסון, איבוד גפיים, אי ספיקת כבד פולמיננטית, ניתוח אבי העורקים, איידס, תשישות נפש, שיתוק, עיוורון, ניתוחים מסוימים, צורך בהשתלת איברים ועוד.

* ניתן לרכוש ביטוח מחלות קשות המשלם פיצוי רק במקרה סרטן בעלויות נמוכות יותר מהפוליסה המלאה והמקיפה.

ביטוח תאונות אישיות

כיסוי המעניק פיצוי של סכום חד פעמי בגובה הסכום שנרכש. פיצוי זה משולם באופן מיידי ואינו מתקזז עם זכויות אחרות המגיעות למבוטח במקרה של תאונה. הביטוח מכסה את המבוטח מתאונה בכל מקום ובכל זמן בארץ ומחוץ לארץ (למעט מקרים חריגים המצוינים במפורש בפוליסה). ביטוח תאונות אישיות מעניק פיצוי חד פעמי במצב של נכות מתאונה, מוות מתאונה, שברים וכוויות שנגרמו כתוצאה מתאונה וכן פיצוי על כל יום אשפוז כתוצאה מתאונה.

* ניתן בנוסף לרכוש הרחבה לפיצוי שבועי בגין "נכות תעסוקתי" משמע פיצוי בגין אובדן כושר עבודה כתוצאה מתאונה ללא הוכחת הכנסה ועם תקופת המתנה קצרה.