יש ביטוח אחד שחשוב לעשות לא בהכרח עבור עצמכם, אלא עבור האנשים שיקרים לכם, והוא ביטוח חיים. עם זאת חשוב לבחון כל מקרה לגופו ויש להתאים את הביטוח באופן אישי על מנת להפיק את המרב. מכיוון שחשוב להבין באילו תנאים ומתי מומלץ לעשותו, אנו מבקשים לספק מידע מקיף עבור מבחר הסיבות שמביאות אנשים לחשוב קדימה לצד המנעד הרחב של המסלולים האפשריים.

מדוע לעשות ביטוח חיים?

גם אם המחשבה אינה נעימה, יש לחשוב מה יקרה למשפחה הקרובה במצב של מוות, ולו מבחינת השתכרות וכלל המצב הכלכלי. אי לכך אנשים המבקשים לוודא מראש כי המשפחות שלהם יוכלו לשמור על אותה רמת חיים, צרכים להקדים ולעשות ביטוח חיים. אומנם אין לדעת מה צופן העתיד, אך כן ניתן להבטיח יציבות כלכלית גם בזמנים קשים, וטוב אף לדעת כי ביטוח חיים עשוי לכסות מגוון התחייבות כלכליות של בעל הפוליסה.

מבחר מסלולי ביטוח

להלן מגוון אופציות עבור מסלולי ביטוחי חיים: ניתן לקבל תשלום חודשי עד לתום תקופת הביטוח, ניתן לבחור בתשלום חודשי משתנה בהתאם לניכוי הריבית התחשיבית והתשואה של מסלול ההשקעה, ניתן ליהנות מסכום משמעותי באופן חד פעמי, ניתן לקבוע את אופי מסלול התשלום בהתאם לפרמיה משתנה. כמו כן, כמובן שגם ניתן לבחור בין פוליסת חיסכון אשר כוללות מרכיב ביטוחי לבין פוליסה ללא מרכיב החיסכון, כאשר כל חברת ביטוח פנסיוני וביטוחים אחרים מציעה תתי הבדלים נוספים שראוי לבחון לעומק.

ביטוח חייםמי צריך לעשות ביטוח חיים?

לצד העובדה שביטוח חיים מאוד חשוב, יש להבין שכיסוי ביטוחי זה אינו מומלץ עבור כל אחד, ולו בשל הסיבה הפשוטה הבאה: הביטוח נועד לדאוג לאנשים אהובים אשר תלויים בהכנסה החודשית שלנו. אי לכך, כל עוד מדובר באדם שיש לו ילדים או בני משפחה אחרים אשר תלויים בהכנסתו, הרי שראוי לעשות ביטוח חיים. עם זאת, אם אין אנשים אשר תלויים בהכנסה, אין שום סיבה הגיונית או רווחית לעשות ביטוח חיים.

 

כמו כן, גם לא כל בעל משפחה צריך לעשות ביטוח חיים, אלא יש לבחון את גובה ההכנסה היחסי אל מול סך ההכנסות של המשפחה ואל מול סך ההוצאות החודשיות. כל זאת מכיוון שקיימים מקרים בהם ההשקעה תתגלה כמיותרת. על כן יש לערב יועץ מקצועי בתחום, על מנת שייבחן מקרוב כל מקרה ומקרה.

מה צריך להיות גובה הפוליסה?

כאשר בוחנים את גובה הפוליסה הרצויה, אין לזרוק לאוויר מספרים רק מפני ששמענו שחברים עשו ביטוח חיים בגובה של 1 מיליון או של 3 מיליון שקלים. קיימת נוסחה פשוטה, אשר לפיה ניתן להבין באיזה גובה הפוליסה אמורה להיות. להלן הנוסחה: סך המחסור התקציבי השנתי, כפול סך השנים להן יש לשער כי יזדקקו לאותו הסכום.

טיפים חשובים לקראת עשיית ביטוח חיים

· תמיד יש לבחון דרכים על מנת להוזיל את סך העלויות.

· לרוב יש להפריד בין פוליסת מנהלים לבין פוליסת ביטוח חיים, או לכל הפחות לבחון לעומק במה דברים אמורים.

· מבוטח שהתחיל את הפוליסה כמעשן ולאחר זמן חדל לעשן, מוטב שייבחן כיצד ניתן להטיב את תנאי הפוליסה.

· אין לבצע פוליסת חיים ללא ליווי מקצועי, אחרת ניתן להוציא יותר ובבוא היום להרוויח פחות.